Arapça'yı online ücretsiz öğrenin!

Arapça 500 milyondan fazla kişinin ana dili, bu da onu dünyada en çok konuşulan 4. dil yapıyor.

Arapça, çoğunlukla Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'da bulunan 26 farklı ülkede 200 milyondan fazla kişinin birinci resmi dili. Ayrıca, bu ülkeleri ve dünyada Arapça'yı ikinci dil olarak kullanan 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlıyor.

Arapça dili, iki değişkenli bir dil. İki değişkenli olması, Arapça'nın 500 milyondan fazla kişiyi birleştirmek için 'yüksek' formda kullanılmasının yanı sıra, sayısı Arap ülkelerinin sayısı kadar değişken olan 'düşük' diyalekt olarak var olması anlamına da geliyor.

Dünyada Arapça


Arapça'yı öğrenin Arapça'nın çoğunlukla konuşulduğu yerler
Arapça'nın azınlıkta konuşulduğu yerler

Neden Arapça Öğrenmelisiniz?

  • Arapça sadece 26 ülkede resmi dil değil aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in, Arap Ligi'nin, İslam Konferansı Örgütü'nün ve Afrika Birliği'nin resmi dillerinden bir tanesi.
  • Arapça Kur'an-ı Kerim'in dili ve dünyada milyonlarca Müslüman tarafından anlaşılıyor.
  • Arapça, Altın Çağ döneminde (750–1258) büyük yazarların ve bilim adamlarının diliydi. Arap ülkelerinin, bir dilin çatısı altında birleşmesi, Yunanlılar tarafından başlatılan birçok çalışmanın ilerletilmesine ve gelecek medeniyetlere çeşitli bilimsel alanlarda pek çok katkının yapılmasına yol açmıştır. Bugün, pek çok Arapça kelime, diğer dillerde kullanılmaya devam etmekte veya onlar tarafından ödünç alınmaktadır.
  • Arapça size seyahat etmeniz için, tabiatları gibi birbirinden farklı 26 yeni kültürün ve ülkenin dahil olduğu yeni bir dünya açacak. Minlerce yıllık büyüleyici geleneklerle zenginleşmiş misafirperver bir kültürü anlama fırsatını yakalayacaksınız.
  • Arapça, büyüyen ve yeni iş olanakları açabilecek olan pek çok gelişmekte olan pazarın dili. 2010'da Arap Ligi Ülkeleri'nin GSYİH'si 1,903,301 milyon Amerikan Doları'ydı.

Arapça'yı busuu.com ile birlikte online öğrenin!

Ücretsiz Arapça dil kursumuzla dünyanın her tarafından, ana dili Arapça olan kişilerle konuşarak Arapça'yı öğrenebilirsiniz!

Aynı zamanda direk olarak kullanıcılardan öğrenerek, pratik yapmak ve dil yeteneklerinizi geliştirmek için enteraktif dil öğrenme materyallerini kullanabilirsiniz.

Materyaller öğrenme ünitelerine göre düzenlenmiştir, her biri belirli bir konuya dayalıdır ve en önemli kelimeleri ve ifadeleri içermektedir.

the multiculturalism

çok kültürlülük

çok kültürlülük

Key phrase

Australia has embraced multiculturalism. There are many people from different cultures living there.
Avustralya çok kültürlülüğü benimsemiştir. Farklı kültürlerden birçok insan orada yaşıyor.


Her bir dil öğrenme ünitesi ne içermektedir?


Kelime dağarcığı: Önemli kelimeleri ve deyimleri, resimler ve sesli klipler aracılığı ile öğrenin. Premium Üyeler, ayrıca temel ifadeleri dinleyebilirler
Diyalog: Anlamanızı test edecek soruların takip ettiği eğlenceli bir diyalog ile okuma yeteneğinizi geliştirin.  Premium Üyeler ,   ayrıca sesli versiyonu da dinleyebilirler.
Yazma egzersizi: Diğer kullanıcıların düzeltmesi için ufak bir metin hazırlayarak yazma yeteneğinizi geliştirin.
busuu-talk: Online sohbet etmenize ve hatta busuu.com topluluğundaki diğer üyeler ile konuşmanıza olanak verecek entegre-edilmiş video-sohbet uygulaması aracılığı ile ana dilinde konuşanlarla bağlanın.
Gözden geçirme: Kısa sınavlar ile ne kadar öğrendiğinizi test edin ve busuu-berries kazanın!. 
PDF: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinin çıktısını alın, böylece online değilken bile çalışabilirsiniz. Bu araç sadece Premium Üyeler tarafından kullanılabilir .
Podcast: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinde kelime dağarcığı, örnek cümleler ve diyaloglar içeren podcastleri dinleyin.
Ses Kaydı: Bir karakterin bir diyalogdaki rolünü kaydederek ve ana dilinde konuşanların düzeltmesi için post ederek, telaffuzunuzu pratik yapabilirsiniz. Ses kaydı sadece Premium Üyeler için mevcuttur.