Polonya Dilini Online Ücretsiz Öğrenin!

Ayrıca Lehçe; Belarus, Ukrayna, Litvanya, Letonya, Britanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Brezilya, Arjantin, Kanada, Fransa, Avustralya, İrlanda ve İsrail’de bulunan dünyadaki Polonya diyasporası tarafından da konuşuluyor.

Lehçe Latin alfabesiyle yazılan Slav dillerinden birisidir. Bu özelliği Lehçe’yi öğrenmesi daha kolay bir hale getiriyor. Ayrıca, anlaşılması daha zor olan diğer Slav dillerini de anlamanızı sağlıyor

Dünyada Lehçe


learn Polish
Lehçe'nin resmi veya ulusal dil olduğu ülkeler
Lehçe'nin Polonya kökenli vatandaşlar tarafından konuşulduğu ülkeler

Neden Lehçe Öğrenmelisiniz?

  • Polonya’nın konumu onu Doğu ve Batı arasında köprü yapıyor. 2004’te Avrupa Birliği’ne girerek Birliğin en genç üyelerinden biri olan Polonya’nın dilini öğrenmek stratejik bir öneme sahiptir ve sizin için yeni iş olanakları sağlayacaktır.
  • Fizikte doktora yapan ilk kadın olan Marie Curie’in de aralarında olduğu pek çok Nobel ödülü sahibi kişi Lehçe'yi konuşuyor. Marie Curie, Polonyum ve Radyum'u keşfetti ve radyoaktivitenin kanser tedavisinde kullanılması ile ilgili araştırmalar yaptı.
  • Ayrıca Lehçe, Frederic Chopin gibi müzik dahilerinin ana dilidir. Polonya ise, modern Avrupa astronomisinin babası olan Nicolas Copernicus gibi bilim adamlarının ve Papa II. John Paul gibi tanınmış simaların ülkesidir.
  • Güzel sahilleri ve kumsalları, buzullar tarafından şekillendirilmiş göller bölgesi, vadileri, verimli ormanları, masa dağları ve çöl bölgesi ile Polonya dili büyük bir seyahatlar ülkesine yeni kapılar açacak.

Lehçe’yi busuu.com ile online öğrenin!

Ücretsiz Lehçe kursumuzla, dünyanın her yerinden ana dili Polonya dili olan kişilerle konuşarak Lehçe öğrenebilirsiniz!

Aynı zamanda direk olarak kullanıcılardan öğrenerek, pratik yapmak ve dil yeteneklerinizi geliştirmek için enteraktif dil öğrenme materyallerini kullanabilirsiniz.

Materyaller öğrenme ünitelerine göre düzenlenmiştir, her biri belirli bir konuya dayalıdır ve en önemli kelimeleri ve ifadeleri içermektedir.

the multiculturalism

çok kültürlülük

çok kültürlülük

Key phrase

Australia has embraced multiculturalism. There are many people from different cultures living there.
Avustralya çok kültürlülüğü benimsemiştir. Farklı kültürlerden birçok insan orada yaşıyor.


Her bir dil öğrenme ünitesi ne içermektedir?


Kelime dağarcığı: Önemli kelimeleri ve deyimleri, resimler ve sesli klipler aracılığı ile öğrenin. Premium Üyeler, ayrıca temel ifadeleri dinleyebilirler
Diyalog: Anlamanızı test edecek soruların takip ettiği eğlenceli bir diyalog ile okuma yeteneğinizi geliştirin.  Premium Üyeler ,   ayrıca sesli versiyonu da dinleyebilirler.
Yazma egzersizi: Diğer kullanıcıların düzeltmesi için ufak bir metin hazırlayarak yazma yeteneğinizi geliştirin.
busuu-talk: Online sohbet etmenize ve hatta busuu.com topluluğundaki diğer üyeler ile konuşmanıza olanak verecek entegre-edilmiş video-sohbet uygulaması aracılığı ile ana dilinde konuşanlarla bağlanın.
Gözden geçirme: Kısa sınavlar ile ne kadar öğrendiğinizi test edin ve busuu-berries kazanın!. 
PDF: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinin çıktısını alın, böylece online değilken bile çalışabilirsiniz. Bu araç sadece Premium Üyeler tarafından kullanılabilir .
Podcast: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinde kelime dağarcığı, örnek cümleler ve diyaloglar içeren podcastleri dinleyin.
Ses Kaydı: Bir karakterin bir diyalogdaki rolünü kaydederek ve ana dilinde konuşanların düzeltmesi için post ederek, telaffuzunuzu pratik yapabilirsiniz. Ses kaydı sadece Premium Üyeler için mevcuttur.