Ücretsiz Online Brezilya Portekizcesi Öğrenin!


Portekizce bugünkü Galiçya (kuzey İspanya’da bir bölge) ve kuzey Portekiz’de ortaya çıkmış bir dildir. Dünyadaki ana dillerinden biridir, ana dili olarak konuşan insan sayısı bakımından yedinci sıradadır.

Portekizce, Portekiz’de 11 milyon ve dünya çapında ek olarak 240 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Amerika'da Brezilya, Portekizce konuşulan tek ülke olmasına rağmen Portekizce, Güney Amerika nüfusunun neredeyse yarısının dilidir.

İki ana lehçe vardır: Brezilya ve ‘eski dünya’. Biz busuu.com’da,  Portekiz’de anlaşılan, Brezilya Portekizcesi öğretiyoruz.

Dünyada Portekizce


Learn POrtuguese
Portekizce'nin resmi dil olduğu ülkeler

Neden Portekizce öğrenmelisiniz?

  • Portekizce dünyanın en önemli dillerinden birisidir – Güney Amerika’daki nüfusun yarısı tarafından konuşulan ve Avrupa dilleri arasında en hızlı büyüyen, dünyadaki yedinci en önemli dildir.
  • Brezilya gelişmekte olan bir ülkedir – Güney Amerika’nın alanının yarısını kaplamaktadır, Amerika'daki en büyük ikinci endüstriyel güçtür ve dünyadaki en büyük sekizinci ekonomidir. 
  • Portekizce:  birçok yeni Afrika Cumhuriyetinin resmi dilidir; İspanya ve Fransa’ya kardeş kültür ve dildir; Samba ve Caipirinha’nın dilidir
  • Portekizce İngilizce konuşanlar tarafından öğrenmesi nispeten kolay ve özellikle İspanyolca ve Fransızca konuşanlar tarafından öğrenilmesi kolay bir dildir. 

busuu.com ile Online Portekizce öğrenin!

Ücretsiz Portekizce dil kursumuzla,  dünyanın her yerinden ana dili Portekizce olanlarla konuşarak Portekizce öğrenebilirsiniz! 

Aynı zamanda direk olarak kullanıcılardan öğrenerek, pratik yapmak ve dil yeteneklerinizi geliştirmek için enteraktif dil öğrenme materyallerini kullanabilirsiniz.

Materyaller öğrenme ünitelerine göre düzenlenmiştir, her biri belirli bir konuya dayalıdır ve en önemli kelimeleri ve ifadeleri içermektedir.

the multiculturalism

çok kültürlülük

çok kültürlülük

Key phrase

Australia has embraced multiculturalism. There are many people from different cultures living there.
Avustralya çok kültürlülüğü benimsemiştir. Farklı kültürlerden birçok insan orada yaşıyor.


Her bir dil öğrenme ünitesi ne içermektedir?


Kelime dağarcığı: Önemli kelimeleri ve deyimleri, resimler ve sesli klipler aracılığı ile öğrenin. Premium Üyeler, ayrıca temel ifadeleri dinleyebilirler
Diyalog: Anlamanızı test edecek soruların takip ettiği eğlenceli bir diyalog ile okuma yeteneğinizi geliştirin.  Premium Üyeler ,   ayrıca sesli versiyonu da dinleyebilirler.
Yazma egzersizi: Diğer kullanıcıların düzeltmesi için ufak bir metin hazırlayarak yazma yeteneğinizi geliştirin.
busuu-talk: Online sohbet etmenize ve hatta busuu.com topluluğundaki diğer üyeler ile konuşmanıza olanak verecek entegre-edilmiş video-sohbet uygulaması aracılığı ile ana dilinde konuşanlarla bağlanın.
Gözden geçirme: Kısa sınavlar ile ne kadar öğrendiğinizi test edin ve busuu-berries kazanın!. 
PDF: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinin çıktısını alın, böylece online değilken bile çalışabilirsiniz. Bu araç sadece Premium Üyeler tarafından kullanılabilir .
Podcast: Bütün dilbilgisi ve öğrenme ünitelerinde kelime dağarcığı, örnek cümleler ve diyaloglar içeren podcastleri dinleyin.
Ses Kaydı: Bir karakterin bir diyalogdaki rolünü kaydederek ve ana dilinde konuşanların düzeltmesi için post ederek, telaffuzunuzu pratik yapabilirsiniz. Ses kaydı sadece Premium Üyeler için mevcuttur.