A bit of geography

Jaka jest geografia twojego kraju? Czy jest tam wiele gór?


Leti75

Leti75

Leti75
I speak:
Italian
I learn:
Polish
Busuu berries :
784

Włochy jest półwysep, i ma dwóch duże wyspy: Sicilia i Sardegna. Morze Adriatico jest na wschód, morze Tirreno na zachód, i morze Ionio na południe. Na połnoc są góry: Alpi i najwyższa góra jest Monte Bianco. Najdłuższą rzeką jest Po: on jest na równina Padana. Na połnoc są największy jeżiory: Maggiore, Garda i Como.

Eliza_xD

Eliza_xD (17)

Eliza_xD
I speak:
Polish
I learn:
Spanish
Busuu berries :
2256

Włochy to półwysep, i mają dwie duże wyspy: Sicilia i Sardegna. Morze Adriatico jest na wschód, morze Tirreno na zachód, i morze Ionio na południe. Na połnocy są góry: Alpi i najwyższa góra to Monte Bianco. Najdłuższą rzeką jest Po: ona jest na równinie Padana. Na połnoc są największe jeżiora: Maggiore, Garda i Como.  :)

irminccia

irminccia (21)

irminccia
I speak:
Polish
I learn:
English, German, Italian
Busuu berries :
6537

 Włochy to półwysep, i ma dwie duże wyspy: Sicilia i Sardegna. Morze Adriatico jest na wschód, morze Tirreno na zachód, i morze Ionio na południe. Na połnoc są góry: Alpy i najwyższą górą jest Monte Bianco. Najdłuższą rzeką jest Po: jest na równinie Padana. Na połnocy są największe jeziora: Maggiore, Garda i Como.

_Tośka

_Tośka (16)

_Tośka
I speak:
Polish
I learn:
English
Busuu berries :
2581

Włochy to półwysep ma dwie duże wyspy: Sicilia i Sardegna. Morze Adriatyckie jest na wschódzie, morze Tirreno na zachódzie i morze Lonio na południu. Na północy są góry: Alpy i najwyższa góra- Monte Bianco. Najdłuższą rzeką jest Po: on jest na równinie Padana. Na północy są największe jeziora: Maggiore, Garda i Como. 

(może być też Adriatico zamiast Adriatyckie, ale tak będzie lepiej)

Bardzo dobrze :)

Rachel1145

Rachel1145 (19)

Rachel1145
I speak:
Polish
I learn:
Spanish
Busuu berries :
6293

Włochy to półwysep i ma dwie duże wyspy: Sicilia i Sardegna. Morze Adriatyckie jest na wschód, morze Tyrreńskie na zachód, a morze Jońskie na południe. Na północy są góry: Alpy i najwyższa góra Mont Blanc. Najdłuższą rzeką jest Pad na równinie Padana. Na północy są największe jeziora: Maggiore, Garda i Como.

Natalia9102

Natalia9102 (23)

Natalia9102
I speak:
Polish
I learn:
English
Busuu berries :
5198

Włochy  półwyspem z dwiema wyspami: Sycylią i Sardeganą . Morze Adriatyckie jest na wschód, morze Tirreno na zachód, i morze Ionio na południe. Na połnocy są góry: Alpy z najwyższą górą - Monte Bianco. Najdłuższą rzeką jest Po: on jest na równinie Padana. Na połnoc są największe jeziora: Maggiore, Garda i Como. / Not bad :)

Włochy półwyspem i ma dwie duże wyspy: Sycylię i Sardyn. Morze Adriatyckie(Adriatyk) jest na wschodzie, Morze Tyrreńskie na zachodzie i Morze Jońskie na południu. Na północy są góry: Alpy i najwyższa góra jest Mont Blanc. Najdłuższą rzeką jest Pad: ona jest na równinie Padewskiej. Na północy są największy jeziora: Maggiore, Garda i Como.

Podałam polskie nazwy wysp,mórz,gór i rzeki.:))

Marylinee

Marylinee

Marylinee
I speak:
Polish
I learn:
English, Spanish, French, Russian
Busuu berries :
630648

Włochy leżą na  Półwyspie Apenińskim oraz na wyspach Sycylia, Sardynia i innych  mniejszych.  Na wschodzie jest Morze Adriatyckie,   na zachodzie Morze Tyrreńskie i  na południu Morze Jońskie . Na północy kraju  są góry Alpy, których   najwyższym szczytem   jest Mont Blanc. Najdłuższą rzeką jest Pad, która płynie przez Nizinę Padańską. Na połnocy Włoch są duże jeziora: Maggiore, Garda i Como.

gosiulek81

gosiulek81 (33)

gosiulek81
I speak:
Polish
I learn:
German
Busuu berries :
1532

Włochy półwyspem. Do Włoch należą duże wyspy m.in. Sycylia i Sardynia. Włochy graniczą ze wschodu z Morzem Adriatyckim, na zachodzie z Morzem Tyrreńkim, na południu z Morzem Jońskim. Na północy Włoch są góry Alpy, których najwyższym szczytem jest Mont Blanc. Najdłuższą rzeką Włoch jest Pad. Największe jeziora Włoch to: Maggiore, Garda i Como.

justiika

justiika (24)

justiika
I speak:
Polish
I learn:
German
Busuu berries :
2406

Włochy jest półwyspem i ma dwóch dwie duże wyspy: Sycylię i Sardynię. Morze Adriatyckie jest na wschód, morze Tyrreńskie na zachód, i morze Jońskie na południe. Na północy są góry Alpy. Najwyższy góra jest szczyt to Monte Blanc. Najdłuższą rzeką jest Pad: on jest na równinie Padańskiej. Na północy są największy jeziora: Maggiore, Garda i Como.