Parenting

Czy myślisz, że bycie rodzicem dzisiaj jest inne niż 100 lat temu?


Сергей_z

Сергей_z (30)

Сергей_z
I speak:
Russian, Ukrainian
I learn:
Polish
Busuu berries :
3117

Biorąc pod uwagę rzeczy podstawowe dla wychowania dzieci, nie różni się w ogóle. Dziecko teraz, tak samo jak i 100 lat wcześniej, potrzebuje jeść, pić. Jego trzeba pilnować, leczyć w razie choroby. No i, najważniejsze, i wtedy i teraz dziecko potrzebuje, żeby jego kochali!
Jednak są odmiany. Postęp nie stoi na miejscu. Teraz są wiele przyrządów, które przywołane żeby pomóс rodzicom. lepsza medycyna, warunki bytowe... Poza tym ten sam postęp odbiera rodzicom najważniejsze,czego potrzebują. Czas... Czas,który miał by być przeznaczony dla dzieci, czas który muszą oddawać czemuś innemu: prace, karierze, kolegom, pzresuwaniu się w transporcie... Teraz żyjemy prędzej, ale musimy nie zgubić w szalonym galopowaniu poczucia hamowania się. Musimy powstrzymać tempo, zatrzymać się i przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy, robimy w gruncie rzeczy dla dzieci, lecz pod czas tej roboty często na żal zapominamy o nich. W ten sam czas są samotni, rozdzielony, niemal obcy sobie Oto pytam czy prędkość jest warta tego? Znajdziemy czas na dzieci!!!

sabinka2511

sabinka2511 (36)

sabinka2511
I speak:
Polish
I learn:
German
Busuu berries :
1590

Biorąc pod uwagę rzeczy podstawowe dla wychowania dzieci, nie różni się w ogóle. Dziecko teraz, tak samo jak i 100 lat wcześniej, potrzebuje jeść, pić. Jego trzeba pilnować, leczyć w razie choroby. No i, najważniejsze, i wtedy i teraz dziecko potrzebuje, żeby go kochali!
Jednak są odmiany. Postęp nie stoi na miejscu. Teraz są wiele przyrządów, które przywołane żeby pomóс rodzicom. lepsza medycyna, warunki bytowe... Poza tym ten sam postęp odbiera rodzicom najważniejsze,czego potrzebują. Czas... Czas,który miał by być przeznaczony dla dzieci, czas który muszą oddawać czemuś innemu: pracy, karierze, kolegom, poruszaniu się w transporcie... Teraz żyjemy prędzej, ale musimy nie zgubić w szalonym galopowaniu poczucia hamowania się. Musimy powstrzymać tempo, zatrzymać się i przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy, robimy w gruncie rzeczy dla dzieci, lecz podczas tej roboty często  zapominamy o nich. W tym samym czasie są samotni, rozdzieleni, niemal obcy sobie Oto pytam czy prędkość jest warta tego? Znajdzmy czas na dzieci!!!

crane5

crane5 (17)

crane5
I speak:
Polish
I learn:
English
Busuu berries :
2145

Biorąc pod uwagę rzeczy podstawowe dla wychowania dzieci, nie różni się w ogóle. Dziecko teraz, tak samo jak i 100 lat wcześniej, musi jeść i pić. Trzeba je pilnować, leczyć w razie choroby. I najważniejsze, wtedy, jak i teraz dziecko potrzebuje, naszej miłości!
Jednak są różnice/zmiany. Postęp nie stoi na miejscu. Teraz jest/istnieje wiele przyrządów, które powstały po to, aby  pomóс rodzicom. Rozwój medycyny, warunków bytowych... Poza tym, ten sam postęp odbiera rodzicom najważniejsze, to czego potrzebują - czas. Czas, który miałby być przeznaczony dla dzieci, czas który muszą oddawać czemuś innemu: pracy, karierze, kolegom, podrózom... Teraz "żyjemy" prędzej. Jednak w tym szalonym galopie nie możemy zgubić poczucia do hamowania się. Musimy zwolnić tempo, zatrzymać się, przypomnieć sobie, że wszystko co robimy, robimy w gruncie rzeczy dla dzieci, lecz podczas tego pędu często zapominamy o nich. W ten czas są samotne, rozdzielone, a rodzice niemal im obce. Dlatego pytam: czy rozwój i tempo życia są warte tego? Znajdziemy czas na dzieci!!!

Congratulations! It's very good! Good luck :)

tarta_cytrynowa

tarta_cytrynowa (18)

tarta_cytrynowa
I speak:
Polish
I learn:
Italian
Busuu berries :
3449

Biorąc pod uwagę rzeczy podstawowe dla wychowania dzieci, nie różni się w ogóle. Dziecko teraz, tak samo jak i 100 lat wcześniej, potrzebuje jeść, pić. Trzeba go pilnować, leczyć w razie choroby. No i, najważniejsze, i wtedy i teraz dziecko potrzebuje, żeby je kochali! Jednak są różnice Postęp nie stoi w miejscu. Teraz jest wiele narzędzi które zostały stworzone żeby pomóс rodzicom. lepsza medycyna, warunki bytowe... Poza tym ten sam postęp odbiera rodzicom najważniejsze,czego potrzebują. Czas... Czas,który miał by być przeznaczony dla dzieci, czas który muszą oddawać czemuś innemu: pracy, karierze, kolegom, przemieszczaniu się środkami transportu... Teraz żyjemy szybciej, ale nie mozemy zgubić się w szalonym galopowaniu poczuciu hamowania się. Musimy powstrzymać tempo, zatrzymać się i przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy, robimy w gruncie rzeczy dla dzieci, lecz podczas tej roboty często niestety zapominamy o nich. W tym czasie są samotni, rozdzieleni, niemal obcy sobie Oto pytam czy prędkość jest warta tego? Znajdźmy czas na dzieci!!!

 

tbielach

tbielach (44)

tbielach
I speak:
Polish
I learn:
Russian
Busuu berries :
2477

Biorąc pod uwagę rzeczy podstawowe dla wychowania dzieci, nie różni się w ogóle. Dziecko teraz, tak samo jak i 100 lat wcześniej, potrzebuje jeść, pić. Jego trzeba Należy dziecko pilnować, leczyć w razie choroby. No i, Najważniejsze, i wtedy i teraz dziecko potrzebuje, żeby  go kochać! Jednak są odmiany różnice. Postęp nie stoi na w miejscu. Teraz jest wiele (przyrządów) narzędzi , które przywołane powstały żeby pomóс rodzicom,  lepsza medycyna, warunki bytowe... Poza tym ten sam postęp odbiera rodzicom najważniejsze,  czego potrzebują. Czas... Czas, który miał  być przeznaczony dla dzieci, czas który muszą oddawać czemuś innemu: pracy, karierze, kolegom,  przemieszczaniu się środkami   transportu... Teraz żyjemy (prędzej) szybciej , ale nie możemy zgubić się w szalonym galopowaniu mieć poczucie możliwości  hamowania się. Musimy powstrzymać tempo, zatrzymać się i przypomnieć sobie, że wszystko, co robimy, robimy w gruncie rzeczy dla dzieci, lecz podczas tej roboty często na żal zapominamy o nich. W tym   czasie są samotni, rozdzieleni, niemal obcy sobie Oto pytam czy prędkość jest warta tego? Znajdzimy czas dla dzieci!!!