Ucz się niemieckiego bezpłatnie przez Internet!

Niemiecki to język zachodniogermański. Jest jednym z głównych języków świata i językiem ojczystym dla największej ilości osób w Unii Europejskiej (UE). Obecne jego znaczenie spowodowane jest częściowo statusem ekonomicznym Niemiec: kraj posiada przodującą i najbardziej wpływową gospodarkę w Unii Europejskiej.

Na całym świecie po niemiecku mówi około 105 milionów rodzimych użytkowników. Są to głównie Niemcy, Szwajcaria, Austria, Luksemburg i Lichtenstein. Po niemiecku mówi około 80 milionów nierodzimych użytkowników

Niemiecki na świecie


learn German
Kraje, w których niemiecki jest językiem ojczystym
Kraje, w których niemiecki jest językiem urzędowym
Instytuty Goethego

Dlaczego uczyć się niemieckiego?

  • Niemiecki to  język ogromnej wartości ekonomicznej: Niemcy są czwartą największą gospodarką na świecie.
  • Jest to jeden z  najważniejszych języków kultury : na przykład 1 na 10 książek  na świecie wydawana jest w języku niemieckim.
  • Znajomość niemieckiego podwyższa twoje szanse na dostanie pracy  w niemieckich i zagranicznych firmach w twoim kraju lub za granicą
  • Po angielskim, niemiecki jest  najczęściej używanym językiem w świecie nauki.

Ucz się niemieckiego przez Internet z busuu.com!

Korzystając z naszych  bezpłatnych kursów do nauki języka niemieckiego, możesz się uczyć rozmawiając z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego na całym świecie!

Oprócz uczenia się bezpośrednio od innych użytkowników, możesz korzystać z naszych  interaktywnych materiałów do nauki języka aby ćwiczyć i usprawniać twoje umiejętności językowe.

Materiał jest podzielony na rozdziały do nauki. Każdy z nich dotyczy określonego tematu i zawiera najważniejsze słownictwo i zwroty.

der Multikulturalismus

wielokulturowość

wielokulturowość

Key phrase

Australien hat den Multikulturalismus übernommen. Dort leben viele Leute aus verschiedenen Kulturen.
Australia przyjęła ideę wielokulturowości. Mieszka tam wiele ludzi z różnych kultur.


Co zawiera każdy rozdział do nauki?


Słownictwo: Naucz się  ważnych słów i zwrotów  za pomocą obrazów i nagrań audio. Członkowie Premium , mogą również wysłuchać zwrotów kluczowych.
Dialog: Usprawnij rozumienie tekstu przy pomocy zabawnych dialogów, po których następują ćwiczenia sprawdzające twoje zrozumienie. Użytkownicy Premium mogą również wysłuchać nagrania dialogu.
Pisanie: Rozwiń swoje umiejętności pisania, tworząc krótki tekst do poprawienia przez innych użytkowników.
busuu-talk: Połącz się z rodzimymi użytkownikami języków poprzez naszą zintegrowaną aplikację wideo-czat, która pozwala na czatowanie przez Internet lub nawet rozmowę z innymi użytkownikami społeczności busuu.com.
Powtórka: Zobacz ile się nauczyłeś, korzystając z krótkiego testu i otrzymaj jeżyny busuu! 
PDF: Wydrukuj plik w formacie PDF z wszystkimi rozdziałami gramatycznymi i rozdziałami do nauki, abyś mógł się uczyć nawet kiedy nie masz dostępu do Internetu. Narzędzie to jest dostępne wyłącznie dla członków Premium.
Podkast: Wysłuchaj podkastów, zawierających słownictwo, przykłady zdań oraz dialogi ze wszystkich rozdziałów gramatycznych i rozdziałów do nauki. Narzędzie to jest dostępne wyłącznie dla członków Premium.
Nagrywanie: :Ćwicz wymowę nagrywając role bohaterów dialogu i wysyłając nagranie do poprawy przez rodzimych użytkowników języka. Nagrywanie jest dostępne wyłącznie dla Członków Premium.