Ucz się włoskiego

Włoski to język romański, którym posługuje się około 60 milionów ludzi we Włoszech i kolejne 70 milionów ludzi na całym świecie. Ze wszystkich języków romańskich, włoski jest uważany za język najbliższy łacinie pod względem słownictwa.

Miasta włoskie zawsze posiadały indywidualne i wyróżniające je dialekty ponieważ w przeszłości były one niezależnymi miastami-państwami. Ale to właśnie dialekt toskański (w którym mówi się we Florencji, Pizie i Sienie) wyrobił sobie pozycję obecnego współczesnego języka włoskiego. Nie wynika to ze zwykłych powodów politycznych, ekonomicznych czy wojskowych, ale z kulturalnego prestiżu jaki uzyskał on jako język Boskiej Komedii. Wiersz ten jest uważany za pierwsze arcydzieło napisane w 'lingua moderna'.

Włoski na świecie

Włoski jest językiem ojczystym we Włoszech, Szwajcarii, San Marino oraz w Watykanie, a także jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej.

Po włosku mówi się również w ponad 26 innych krajach ze znaczącymi społecznościami włoskimi. Są to między innymi Stany Zjednoczone, Australia, Meksyk, Argentyna, Chile, Brazylia, Urugwaj, Wenezuela, Kanada i Niemcy.
learn Italian
Włoski jest językiem ojczystym i urzędowym
Włoski jest językiem drugorzędnym albo nieurzędowym
Włoski jest językiem mniejszości narodowych 

Dlaczego uczyć się włoskiego?

  • Dodaj nowe umiejętności do twojego CV  - tznajomość włoskiego będzie zaletą na rozmowie o pracę w każdej międzynarodowej firmie
  • Ucz się włoskiego, aby ułatwić sobie naukę innych języków, , szczególnie innych języków łacińskich takich jak francuski, hiszpański i portugalski
  • Włoski to ważny język Unii Europejskiej
  • Włochy posiadają jedną z  najbogatszych kultur oraz dziedzictw artystycznych na świecie – włoski to język kuchni, teatru, architektury i sztuki!
  • “Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!”

Ucz się włoskiego przez Internet z busuu.com!

Korzystając z naszych bezpłatnych kursów do nauki języka włoskiego, you can learn by talking to native Italian speakers around the world!

Oprócz uczenia się bezpośrednio od innych użytkowników, możesz korzystać z naszych  interaktywnych materiałów do nauki języka aby ćwiczyć i usprawniać twoje umiejętności językowe.

Materiał jest podzielony na rozdziały do nauki. Każdy z nich dotyczy określonego tematu i zawiera najważniejsze słownictwo i zwroty.

il multiculturalismo

wielokulturowość

wielokulturowość

Key phrase

L'Australia ha abbracciato il multiculturalismo. In questo paese vivono molte persone di culture differenti.
Australia przyjęła ideę wielokulturowości. Mieszka tam wiele ludzi z różnych kultur.

Co zawiera każdy rozdział do nauki?


Słownictwo: Naucz się  ważnych słów i zwrotów  za pomocą obrazów i nagrań audio. Członkowie Premium , mogą również wysłuchać zwrotów kluczowych.
Dialog: Usprawnij rozumienie tekstu przy pomocy zabawnych dialogów, po których następują ćwiczenia sprawdzające twoje zrozumienie. Użytkownicy Premium mogą również wysłuchać nagrania dialogu.
Pisanie: Rozwiń swoje umiejętności pisania, tworząc krótki tekst do poprawienia przez innych użytkowników.
busuu-talk: Połącz się z rodzimymi użytkownikami języków poprzez naszą zintegrowaną aplikację wideo-czat, która pozwala na czatowanie przez Internet lub nawet rozmowę z innymi użytkownikami społeczności busuu.com.
Powtórka: Zobacz ile się nauczyłeś, korzystając z krótkiego testu i otrzymaj jeżyny busuu! 
PDF: Wydrukuj plik w formacie PDF z wszystkimi rozdziałami gramatycznymi i rozdziałami do nauki, abyś mógł się uczyć nawet kiedy nie masz dostępu do Internetu. Narzędzie to jest dostępne wyłącznie dla członków Premium.
Podkast: Wysłuchaj podkastów, zawierających słownictwo, przykłady zdań oraz dialogi ze wszystkich rozdziałów gramatycznych i rozdziałów do nauki. Narzędzie to jest dostępne wyłącznie dla członków Premium.
Nagrywanie: :Ćwicz wymowę nagrywając role bohaterów dialogu i wysyłając nagranie do poprawy przez rodzimych użytkowników języka. Nagrywanie jest dostępne wyłącznie dla Członków Premium.