Add iconicon_crossCrown iconFacebook iconArabic flag iconGerman flag iconEnglish flag iconSpanish flag iconFrench flag iconItalian flag iconJapanese flag iconPolish flag iconPortuguese flag iconRussian flag iconTurkish flag iconChinese flag iconGoogle iconTwitter iconArtboard 1en-play-badgeicon_checkmarkEnglish flag iconArtboard 1

Online Arapcayi Ogrenin

İngilizce
Almanca
Fransızca
İspanyolca
İtalyanca
Japonca
Portekizce
Rusça
Türkçe
Arapça
Çince
Lehçe
Ücretsiz kayıt olun! Ücretsiz olarak başlayın!

60 MİLYONUN ÜZERİNDE İNSAN BUSUU İLE DİL ÖĞRENİYOR

Dil öğreniminizi başlatın!

Dil öğreniminizi başlatın!

İspanyolca, Fransızca ve çok daha fazlası dahil olmak üzere, 12 farklı dil kursu sunuyoruz. Bizi hem ücretsiz hem de online olarak deneyin ve hareket halindeyken de pratik yapmak için mobil uygulamamızı indirin.

HOMEPAGE_CLEAR_002

Kanıtlanmış öğrenme yöntemleri & dünya çapında bir topluluk

Ödüllü içeriğimiz firma içi eğitim uzmanları ve öğretmenler ekibimiz tarafından hazırlanmıştır. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi pratik yapın ve ana dil konuşurlarından oluşan uluslararası topluluğumuz ile etkileşim içinde olun. busuu'nun size nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için videoyu izleyin.

En son teknoloji ile öğrenin

Ücretsiz uygulamayı edinin ve nereye giderseniz gidin öğrenmeye devam edin

Neden Arapça öğrenesiniz?

Online Arapcayi Ogrenin

Arapça 500 milyondan fazla kişinin ana dili, bu da onu dünyada en çok konuşulan 4. dil yapıyor.

Arapça, çoğunlukla Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'da bulunan 26 farklı ülkede 200 milyondan fazla kişinin birinci resmi dili. Ayrıca, bu ülkeleri ve dünyada Arapça'yı ikinci dil olarak kullanan 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlıyor. Arapça dili, iki değişkenli bir dil. İki değişkenli olması, Arapça'nın 500 milyondan fazla kişiyi birleştirmek için 'yüksek' formda kullanılmasının yanı sıra, sayısı Arap ülkelerinin sayısı kadar değişken olan 'düşük' diyalekt olarak var olması anlamına da geliyor.

Online Arapcayi Ogrenin

  • Arapça sadece 26 ülkede resmi dil değil aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in, Arap Ligi'nin, İslam Konferansı Örgütü'nün ve Afrika Birliği'nin resmi dillerinden bir tanesi.
  • Arapça Kur'an-ı Kerim'in dili ve dünyada milyonlarca Müslüman tarafından anlaşılıyor.
  • Arapça, Altın Çağ döneminde (750–1258) büyük yazarların ve bilim adamlarının diliydi. Arap ülkelerinin, bir dilin çatısı altında birleşmesi, Yunanlılar tarafından başlatılan birçok çalışmanın ilerletilmesine ve gelecek medeniyetlere çeşitli bilimsel alanlarda pek çok katkının yapılmasına yol açmıştır. Bugün, pek çok Arapça kelime, diğer dillerde kullanılmaya devam etmekte veya onlar tarafından ödünç alınmaktadır.
  • Arapça size seyahat etmeniz için, tabiatları gibi birbirinden farklı 26 yeni kültürün ve ülkenin dahil olduğu yeni bir dünya açacak. Minlerce yıllık büyüleyici geleneklerle zenginleşmiş misafirperver bir kültürü anlama fırsatını yakalayacaksınız.
  • Arapça, büyüyen ve yeni iş olanakları açabilecek olan pek çok gelişmekte olan pazarın dili. 2010'da Arap Ligi Ülkeleri'nin GSYİH'si 1,903,301 milyon Amerikan Doları'ydı.