Add icon icon_cross Crown icon Facebook icon Arabic flag icon German flag icon English flag icon Spanish flag icon French flag icon Italian flag icon Japanese flag icon Polish flag icon Portuguese flag icon Russian flag icon Turkish flag icon Chinese flag icon Google icon Twitter icon

Online Arapcayi Ogrenin

İngilizce
Almanca
Fransızca
İspanyolca
İtalyanca
Japonca
Portekizce
Rusça
Türkçe
Arapça
Çince
Lehçe
Ücretsiz kayıt olun! Bir dil öğrenin

Halihazırda 50 milyonun üzerinde kişi busuu ile dil öğreniyor

Dünya çapında topluluk

Dünya çapında topluluk

Dil becerilerinizi 50 milyonu aşkın ana dil konuşurundan oluşan uluslararası topluluğumuz ile pratik yaparak geliştirin.

HOMEPAGE_CLEAR_002

Kanıtlanmış öğrenme yöntemi

Ödüllü içeriğimiz firma içi eğitim uzmanları ve öğretmenlerden oluşan ekibimiz tarafından hazırlanmıştır.

'busuu uses clear graphics, and its interface is easy to use. The app also feels cheerful when you're using it'

edtech europe

European EdTech Top 20 Award

edtech europe

Best free language learning app

edtech europe

En son teknoloji ile öğrenin

En son teknoloji ile öğrenin

Ürünümüzün cep telefonu ve web versiyonu mevcuttur, böylelikle gittiğiniz her yerde öğrenmeye devam edebilirsiniz

bu mecralardayız:

Neden Arapça öğrenesiniz?

Online Arapcayi Ogrenin

Arapça 500 milyondan fazla kişinin ana dili, bu da onu dünyada en çok konuşulan 4. dil yapıyor.

Arapça, çoğunlukla Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'da bulunan 26 farklı ülkede 200 milyondan fazla kişinin birinci resmi dili. Ayrıca, bu ülkeleri ve dünyada Arapça'yı ikinci dil olarak kullanan 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlıyor. Arapça dili, iki değişkenli bir dil. İki değişkenli olması, Arapça'nın 500 milyondan fazla kişiyi birleştirmek için 'yüksek' formda kullanılmasının yanı sıra, sayısı Arap ülkelerinin sayısı kadar değişken olan 'düşük' diyalekt olarak var olması anlamına da geliyor.

Online Arapcayi Ogrenin

  • Arapça sadece 26 ülkede resmi dil değil aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in, Arap Ligi'nin, İslam Konferansı Örgütü'nün ve Afrika Birliği'nin resmi dillerinden bir tanesi.
  • Arapça Kur'an-ı Kerim'in dili ve dünyada milyonlarca Müslüman tarafından anlaşılıyor.
  • Arapça, Altın Çağ döneminde (750–1258) büyük yazarların ve bilim adamlarının diliydi. Arap ülkelerinin, bir dilin çatısı altında birleşmesi, Yunanlılar tarafından başlatılan birçok çalışmanın ilerletilmesine ve gelecek medeniyetlere çeşitli bilimsel alanlarda pek çok katkının yapılmasına yol açmıştır. Bugün, pek çok Arapça kelime, diğer dillerde kullanılmaya devam etmekte veya onlar tarafından ödünç alınmaktadır.
  • Arapça size seyahat etmeniz için, tabiatları gibi birbirinden farklı 26 yeni kültürün ve ülkenin dahil olduğu yeni bir dünya açacak. Minlerce yıllık büyüleyici geleneklerle zenginleşmiş misafirperver bir kültürü anlama fırsatını yakalayacaksınız.
  • Arapça, büyüyen ve yeni iş olanakları açabilecek olan pek çok gelişmekte olan pazarın dili. 2010'da Arap Ligi Ülkeleri'nin GSYİH'si 1,903,301 milyon Amerikan Doları'ydı.

İlginizi çekti mi? Hemen şimdi bizimle öğrenen 50 milyon kullanıcıya katılın!

Ücretsiz kayıt olun! Öğrenmeye başla